Logo
728x90
Tumsayfa1
Tumsayfa2
148x550
148x550

BELEDİYE ÇALIŞIYOR

Bu haber 266 kez okudu | 0 Yorum yapıldı
  
  •  Haber İl: ESKİŞEHİR(BŞB)
  •  Güncelleme:   |  

Show eskisehir belediyesi calisiyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, Eskişehir’de yapımı süren iki yeni hastane inşaatında Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğu halde yolları yapmadığı ve bunun üzerine yolların Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldığı yönündeki açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Şöyle ki Eskişehir’de yapımı devam eden her iki hastane inşaatı da Ulaştırma Bakanlığı’nın mülkü olan ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunan devlet yolu üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle bu yol üzerinden, yani bir diğer deyişle Çevre yolu üzerinden ya da altından hastaneye yapılacak her türlü köprülü kavşak ya da bağlantı yolunun yapımı da Ulaştırma Bakanlığı’nın sorumluluğundadır.

Hastane yollarına ilişkin, “Şehir içi yollarının yapımı belediyelere aittir ancak Büyükşehir Belediyesi bu yolları yapmadığı için yollar Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılmıştır” şeklindeki bir açıklamayla Sayın Sağlık Bakanı’nın yanlış bilgilendirildiği anlaşılmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan 71 Evler Mahallesin’den hastaneye ulaşımı sağlayacak olan yolun yapımına başlamış ve sathi kaplama işlerini kısa süre önce tamamlamıştır. Yine aynı hastaneye tramvay şebeke hattı inşaatı için de proje çizim çalışmalarına başlanılmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından, yeni tramvay hattının inşasında gerekli olan finansmanın sağlanması için Büyükşehir Belediye Meclisi’nden borçlanma yetkisi talep edilmiştir. Plan ve bütçe komisyonda çoğunluğu oluşturan AK Partili üyelerden bu talebi karşılar nitelikte bir karar Meclis gündemine hala getirilmemiştir. Daha önce Büyükşehir Belediyemize ait pek çok konuyu engelleyen AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri bu projeyi de engellemezlerse tramvay şebeke hattının, hastane inşaatının tamamlanmasından önce bitirilmesi planlanmaktadır.

Sayın Bakanın dediğinin aksine Eskişehir’de belediye hizmetleri belediyemiz tarafından değil mensubu olduğu partinin meclis üyelerince engellenmektedir. Tüm bu engellemelere rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi halkımıza hizmeti ulaştırmanın bir yolunu mutlaka bulacaktır.


Henüz Yorum Yapılmamış


YORUM YAZ



 Etiketler: Eskişehir,belediye,çalışıyor

ESKİŞEHİR(BŞB)  İLİNDEN DİĞER HABERLER


Featured yuzmede madalyalari topladi
YÜZMEDE MADALYALARI TOPLADI

Büyükşehir Belediyesi sporcuları yüzme branşında başarılarına bir yenisini daha ekledi. 6-7-8 Haziran’da Eskişehir Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yarışlarda toplam 24 madalya kaza...

Featured emekli astsubaylar dan baskan a ziyaret
EMEKLİ ASTSUBAYLAR'DAN BAŞKAN'A ZİYARET

Emekli Astsubaylar Derneği Odunpazarı İlçe yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Emekli Astsubaylar Derneği Odunpazarı İlçe Başkanı Mehmet Ali Börekçi ve yönetim k...