Logo
728x90
Tumsayfa1
Tumsayfa2
148x550
148x550

ALKIŞLANACAK HAREKET

Bu haber 211 kez okudu | 0 Yorum yapıldı
  
  •  Haber İl: VAN(BŞB)
  •  Güncelleme:   |  

Show sokak hayvanlari icin bir kap suyu esirgemeyin

Van Büyükşehir Belediyesi, aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenen sokak hayvanları için vatandaşlardan ev ve işyerlerinin önlerine bir kap su, bir kap yemek bırakmaları çağrısında bulundu.

Kent genelinde bir çok noktaya beslenme odakları kuran Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yaz sıcaklarından ötürü sokak hayvanları için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Özalp yolu üzerinde bulunan hayvan bakım evinin kısa bir süre içinde tam kapasite ile çalışmaya başlayacağını belirten yetkililer yaralanmış, hasta ve kendini doyuramayacak durumda olan havyanları tedavi ederek doğal yaşam alanlarına geri bırakıyor. 

Sokak hayvanlarından korkmayın!

İnsanların sokak hayvanları konusunda yersiz bir korkuya kapıldığını belirten Sağlık Dairesi yetkililerince, aşı ve muayeneden geçirildikten sonra kulağına küpe takılarak denetimli olarak sokağa salınan hayvanların insanlara zarar vermesi veya saldırması gibi bir durumun söz konusu olmadığı vurgulandı. 

Hayvan haklarının 5199 sayılı kanun ile güvence altına alındığını ifade eden Belediye yetkilileri, şehirden başka gidecek bir yeri olmayan bu canlılarla birlikte yaşamayı öğrenme zorunluluğunun olduğu kaydedildi. 

Sokak hayvanları ile ilgili eğitimler başlıyor

2017-2018 eğitim yılının başlaması ile birlikte okullarda hayvan hakları ile ilgili eğitici dersler düzenlemeye hazırlanan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, ayrıca vatandaşlarda farkındalık oluşturmak için el ilanı, afiş ve bilboardlar hazırlayacak.


Henüz Yorum Yapılmamış


YORUM YAZ Etiketler: van,hayvan,yemek,Van,Büyükşehir,Belediyesi,hayvansever

VAN(BŞB)  İLİNDEN DİĞER HABERLER