Logo
728x90
Tumsayfa1
Tumsayfa2
148x550
148x550

LOZAN NEDEN GÜNDEME GELDİ?

  
  •  Güncelleme:   |  

LOZAN NEDEN GÜNDEME GELDİ?

15 Temmuz'un sadece darbe girişimi değil Türkiyeyi bölme girişimi olduğunu defalarca söyledik zaten yaşanan olaylar ve gelişmelerde bunu apaçık işaret etmektedir. Ancak her yaşanan olayın bir perde arkası olduğu gibi hazırlanan her planında birden fazla amacı vardır.

Hazırlanan darbe/bölme planına göre Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan birliklerden 5 bin'den fazla özel yetiştirilmiş asker Ankara ve İstanbul'a askeri kargo uçakları ile sevk edilecekti. Sevk edilen bu askerler emir ve komuta zinciri ile Ankara ve İstanbul'da ki operasyonlarla devleti yönetenleri ve darbeye kaşı çıkanlara operasyonlar düzenleyecekti fakat hava sahasının kapatılması ve diğer engelleme çalışmaları neticesinde bunu başaramadılar.

Türkiye üzerinde uçuş yasağı getirilmeseydi eğer bu 5 bin asker İstanbul ve Ankara'da başarılı olurmuydu bilmem ama asıl zaafiyet doğu ve güneydoğudan çekilen bu 5 bin askerin bıraktığı boşluk olacaktı. Doğu ve Güneydoğuda sınır hattımızı kuşatan terör örgütleri tüm hazırlığını yapmış düğmeye basılmasını bekliyordu. Eğer bu askerler askeri kargo uçakları ile oradan ayrılmış olsaydı sınır hatlarımızda hazırda bekleyen PKK/PYD ve DAEŞ sınırı geçerek savunmasız olan tüm birliklerimizi ele geçirecek, tanklarımızla toplarımızla katliamlara başlayacak ve iç savaşı çıkarmış olacaktı. Bu iç savaştan geriye parçalanmış bir Türkiye kalacaktı ama başaramadılar.

Şimdi gelelim madalyonun arka yüzüne neden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Misak-ı Milli sınırlarından bahsederek Lozan'ı gündeme getirdi. Cumhurbaşkanının Lozan ile ilgili sarf ettiği sözlerin altında yatan mesaj ülkemizin geleceği için çok önemlidir. 
15 Temmuz'u destekleyen ülkelere mesaj veren Erdoğan'ın aslında verdiği mesaj şudur. "15 Temmuz kalkışması ile Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne kast ettiniz. 1923'te dayattığınız Lozan'ı 15 Temmuz bölme girişimini destekleyerek sizler bozdunuz. Böylelikle Türkiye, Misak-ı Milli sınırlarını korumak adına artık ortadoğuda söz sahibidir." dedi ve Misak-I Milli sınırları içerisinde bulunan terör örgütlerini temizlemek için operasyon talimatını verdi...

Şimdilik bu kadar...

UC
10.11.2016


Sosyal Medya'da Paylaş

 Etiketler:
ümit ceylan,bafra,kimdir,lozan,cumhurbaşkanı,fetö,darbe,15 temmuz,


Yazara Ait Diğer Yazılar